ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 18-21-ը պաշտոնական այցով կլինի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում:
Այցի օրակարգն ընդգրկում է խորհրդարանի ղեկավարի հանդիպումները Բունդեսթագի նախագահ Վոլգանգ Շոյբլեի, Բունդեսթագի փոխնախագահ Պետրա Պաուի, Գերմանիա-Հարավային Կովկաս բարեկամական խմբի ղեկավար Յոհաննես Կարսի, Բեռլինի խորհրդարանի նախագահ Ռալֆ Վիլանդի, Սաար երկրամասի Լանդթագի նախագահ Շտեֆան Տոսկանիի, Գերմանահայկական ֆորումի նախագահության հետ:
Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Գերմանական խորհրդարանական ընկերակցություն (DPG), Միջազգային եւ անվտանգային հարցերի գերմանական ինստիտուտ (SWP), ինչպես նաեւ Զաարլանդի համալսարան:
Խորհրդարանական պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Ռուբեն Ռուբինյանը, Լիլիթ Մակունցը, Էդմոն Մարուքյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը եւ Ծովինար Վարդանյանը:

Delegation Led by RA NA President is To Leave for Germany
The delegation led by the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan will be on an official visit in the Federal Republic of Germany on March 18-21.
The agenda of the visit includes the meetings of the Head of the Parliament with the President of the Bundestag Wolfgang Schäuble, the Vice President of the Bundestag Petra Pau, the Head of Germany-South Caucasus Friendship Group Johannes Kahrs, the President of the Berlin Parliament Ralf Wieland, the President of Landtag of Saarland Stephan Toscani and the Chairmanship of the German-Armenian Forum.
The Delegation led by the President of the National Assembly will visit the German Parliamentary Association (DPG), the German Institute for International and Security Affairs (SWP), as well as Saarland University.
The RA NA deputies Ruben Rubinyan, Lilit Makunts, Edmon Marukyan, Naira Zohrabyan and Tsovinar Vardanyan are in the parliamentary delegation.